• Všechna koťata CHS Storm Born jsou a budou odchovaná na mase a kvalitních granulích a při výběru nových majitelů budu dávat přednost těm, kteří v této stravě budou chtít pokračovat a vyhrazuji si právo odmítnout zájemce, kteří nebudou mít zájem krmit kotě od nás kvalitní stravou.

  • Kočky a jejich potřeby

  • Asi všichni znají známé heslo „Jste to, co jíte“ .. spousta lidí si hlídá svůj jídelníček, někteří i na gram, ale často zapomínají, že u zvířat toto pravidlo platí také a chyby v krmení vedou často až ke smrtelným zdravotním komplikacím.

    Samozřejmě že je na každém majiteli, čím bude svou kočku krmit, nicméně žijeme v době, kdy není problém cokoliv si ověřit z více zdrojů na internetu. To, že kočka "nic neříká" a vypadá v pořádku neznamená, že ji nic není. Kočky nerady odkrývají svou bolest.

  • Nebudu tady rozebírat konkrétní značky krmiv či hanit jiné, nejsem zástupce žádné firmy, ale chovatel, kterému záleží na zdraví jeho (nejen chovných) zvířat, ale ráda zdarma poskytnu konzultaci komukoliv, kdo bude mít zájem své zvíře krmit lépe, nebo případně už od narození budoucího člena rodiny vědět, jakou stravu mu poskytnout.

  • Na kočce je obtížné zpozorovat její zdravotní stav. Kolikrát na pohled zdravou kočku může cokoliv bolet, proto prosím neurčujte zdravotní stav pouze na základě pohledu. Při jakémkoliv podezření si nechejte na veterině udělat vyšetření a odběry krve (je dobré jednou za čas krev odebrat i zvířeti, které nemá žádné potíže).

  • Důvodem k návštěvě veterináře by měla být každá odchylka běžného chování – ztráta chuti k jídlu, zhoršená kvalita srsti, nadměrné línání mimo běžná období, zápach z tlamy, syčení, či častější poléhávání... Hodně veterinářů s Vámi i ochotně probere problém po telefonu, můžete se takto obrátit na více veterinářů v širokém okolí a získat více názorů.

  • Zvednutí telefonu, či včasná návštěva veterináře může častokrát kočce zachránit život.